środa, 9 sierpnia 2017

Nauka angielskiego dla dzieci w pytaniach i odpowiedziach

Nauka angielskiego dla dzieci to temat, którym zajmę się dzisiaj. Chyba każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko miało opanowany przynajmniej jeden język obcy. Większość zastanawia się, kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie nauki, jaką formę nauki wybrać itd. Mnie też towarzyszyły tego rodzaju wątpliwości. Dlatego dzisiaj zebrałam je w tym wpisie.


1. Nauka angielskiego dla dzieci - od kiedy?
Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie nauki angielskiego w przypadku dziecka? Moim zdaniem to 8-9 lat. Wcześniej jest czas na zabawę. Tak, na zabawę. Ośmiolatek umie już pisać i czytać, zna polski alfabet, może więc zacząć uczyć się obcego języka.

2. Nauka angielskiego dla dzieci - ile razy w tygodniu?
Lekcje raz, dwa razy na tydzień plus odrabianie prac domowych w zupełności wystarczy.

3. Jak uczyć, by dziecko nauczyć?
Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Regularne lekcje, powtarzanie słówek w domu - brzmi banalnie? Cóż, po raz kolejny okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

4. Czego się wystrzegać?
Samo chodzenie na angielski to za mało. Nauka angielskiego dla dzieci to także praca w domu. Unikaj także wyścigu szczurów. Nie patrz na dzieci znajomych, to że oni posłali przedszkolaka na angielski, nie znaczy, że dokonali dobrego wyboru.

5. Jak wybrać nauczyciela?
Nauczyciel musi być dobry. Kolejny frazes? Nie! Dobry nauczyciel to podstawa. Warto szukać go do skutku. A dobry to taki, który umie tłumaczyć, trudne rzeczy wykłada prostym językiem i przede wszystkim lubi swoją pracę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz